Harald Lund får kulturprisen for 2025

Harald Lund har preget kulturlivet i Melhus gjennom flere tiår. Foto: Privat.
Utvalg for helse, oppvekst og kultur besluttet tildelingen på sitt utvalgsmøte 25. februar.
Prisen blir delt ut på hederskvelden 26. mars i kultursalen på rådhuset.
Bakgrunn for tildelingen
Lund begynte som rektor på den kommunale musikkskolen i 1989, og som senere ble Kulturskolen i Melhus. Han jobbet som rektor helt til 2019.
I Lunds ledertid gjennomgikk kulturskolen en rivende utvikling med sterk vekst i elevtallet og et utvidet faglig tilbud.
Han var den kulturskolerektoren som andre kommuner så til for læring og inspirasjon, og mange lærte mye og ble inspirert av måten kulturskolen i Melhus ble drevet på.
Harald Lund omtales som en enestående bidragsyter innen kulturfeltet i Melhus kommune.
De siste årene har han bidratt som frivillig pianist hos Buen helsekor.
Dette er sagt om Lunds bidrag i helsekoret:
«Harald er hel ved. Han er ikke bare pianisten i koret vårt, han er miljøarbeider, støttespiller, venn og har en egen evne til å møte folk der de er. Han bidrar med høyt musikalsk nivå, og hele sitt gode vesen, og tilfører koret enorm verdi.»
Melhus kommune gratulerer Lund med kulturprisen for fantastisk innsats i kulturlivet i Melhus gjennom flere tiår!
Publisert
Sist oppdatert