Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Flyktningetjenesten

Besøksadresse: Skysstasjonen, Jernbanevegen 25, Melhus
Postadresse: Rådhusvegen 2, 7224 Melhu

Kontaktinformasjon:
Fagleder:
Ingrid Stensby
Tlf: 72858607/ 95182665
E-post: Ingrid.Stensby@melhus.kommune.no

Programrådgiver (introduksjonsprogram):
Mette Gimse
Tlf: 91826672/ 72868509
E-post: Mette.Gimse@melhus.kommune.no

Programrådgiver (introduksjonsprogram):
Gulnura Mamytbaeva
Tlf: 47635809
E-post: Gulnura.Mamytbaeva@melhus.kommune.no

Programrådgiver/ praksiskoordinator:
Marius Barstrand Hanssen
Tlf: 72858635/ 90170778
E-post: marius.barstrand.hanssen@melhus.kommune.no

To-språklig assistent og flyktningemedarbeider:
Astier Seyfu Asmelash
Tlf: 72858607/ 90939165
E-post: Astier.Seyfu.Asmelash@melhus.kommune.no

Enslige mindreårige:
Enhetsleder:
Erlend Flatås Abusland
Mobil:  924 23 964
E-post: : Erlend.Flatas.Abusland@melhus.kommune.no

Flyktningetjenestens ansvarsområder:
-
Introduksjonsprogram for nyankomne innvandrere
- Råd og veiledning av flyktninger
- Informasjon om flyktninger, lover og rettigheter
- Enslige mindreårige
- Følge opp flyktningarbeidet i kommunen som Norge har forpliktet seg til etter FNs Flyktningkonvensjon
  http://www.fn.no/FN-informasjon/Avtaler/Flyktninger/Flyktningkonvensjonen

Mer informasjon om flyktningetjenesten finner du her.

Tips en venn Skriv ut